پروژه ها

پروژ ه های اجرا شده توسط شرکت کاخ هدیش پارس


مرمت سردر ورودی کاروانسرای شاه عباسی کرج

تاریخ اجرا؛

۱۳۹۴

کارفرما؛

کانون جهانگردی و اتوموبیلرانی جمهوری اسلامی ایران

معرفی اثر؛ کاروانسرای شاه عباسی کرج متعلق به دوران صفویه بوده و بین سال های ۱۰۷۸ تا ۱۱۰۹ در زمان شاه سلیمان صفوی ساخته شده است. این بنا دارای بیش از ۳۰۰۰ مترمربع مساحت است. کاروانسرای شا هعباسی کرج را م یتوان یکی از ارزشمندترین آثار دوره صفویه دانست که در شاهراه ابریشم قرار داشته است. این کاروانسرا در ابتدای ساخت برای کاروان ها و مرکب هایشان ب هعنوان مکان استراحت بوده و در اوایل دوران قاجاریه تبدیل به پادگان یا قلعه نظامی شد و در اواخر دوران قاجار نیز ب هعنوان مدرسه )موسوم به فلاحت( از آن استفاده می شده است. مساحت کل بنا ۳ هزار مترمربع و مساحت حیاط میانی ۹۰۰ مترمربع است. ورودی کاروانسرا نیز از ایوان شمالی است. پیرامون حیاط میانی آن ۲۱ حجره ایوان دار برای استراحت مسافران و پنج بارانداز برای نگهداری کالا و جایگزینی همراهان و نگهبانان کاروان ها در نظر گرفته شده است. در ساخت این بنا از سنگ، آجر، چوب و کا هگل استفاده شده است.


مرمت سردر ورودی کاروانسرای شاه عباسی کرج

 
بازپیرایی نمای ساختمان شفیعی خیابان انقلاب

بازپیرایی نمای ساختمان شفیعی خیابان انقلاب

تاریخ اجرا؛

۱۳۹۵

کارفرما؛

سازمان زیباسازی شهر تهران

معرفی اثر؛ این بنا از ابنیه اواخر پهلوی اول است که به علت عدم رسیدگی و تعمیرات دوره ای زیبایی چندانی نداشت؛ این ساختمان در تهران، خیابان انقلاب، بعد از خیابان ویلا و جنب بیمه دانا واقع است. ازجمله اقدامات صورت گرفته می توان به تعویض درها و پنجره ها، سنگ کاری، پاک سازی نما با سیستم بخارشوی صنعتی و تعویض آجرها و درنهایت اجرای پوشش محافظ اشاره کرد. در ضمن، برخی تجهیزات تجاری نظیر کرکره ها و تابلوها نیز تعویض شدند .

تهیه طرح مرمت و مرمت حمام تاریخی دزاشیب

تاریخ اجرا؛

۱۳۹۵-۱۳۹۶

کارفرما؛

هولدینگ دارکو

معرفی اثر؛ حمام دزاشیب ی‏‏کی از حمام های بسیار قدیمی، حمام تاریخی دزاشیب )گرمابه بوعلی( است. تاریخ ساخت این بنا به دوره صفویه یعنی دوره رونق ساخت حمام ها باز م یگردد. سبک معماری و شیوه ساخت بنا هم مؤید این مطلب است. به دلیل قدمت زیادی که این گرمابه دارد نام بانی و مالک اولیه آن ب هدرستی مشخص نیست. به احتمال زیاد این حمام به دست یکی از بزرگان و اشراف ساکن این محله احداث شده است. گرمابه تاریخی دزاشیب در خیابان رضا کبیری )دزاشیب(، خیابان کریمی، نبش جنوبی کوچه علوی واقع شده است . حمام های سنتی علاوه بر نقش اصلی شان در بهداشت و پاکیزگی، محل انجام آیین ها، سنت ها و رسومات زیادی نیز بوده اند


تهیه طرح مرمت و مرمت حمام تاریخی دزاشیب

کاتالوگ پروژه های ما را از این جا دریافت کنید